Mobilya Bakım Önerileri!

Ürünler kullanım amacı dışında kullanılmamalıdır.
Tuna Ev ürünlerinin birçoğu hareketli parçalara sahiptir. Çocukların hareketli parçalarla oynamalarına ve kullanmalarına izin vermeyiniz.
Ürünlerin üzerinde değişiklik yapmayınız, ilave aksesuarlar takmayınız. Mobilyalarınızın yüzey kalitesine zarar verebilecek etiket vb. yapışkan materyaller yapıştırmayınız.
Depolama bölümünde akıcı ve patlayıcı herhangi bir madde koymayınız. Bu bölümlere ağır maddeler koymamaya özen gösteriniz.
Evcil hayvanlarınızı mobilyalardan özellikle de kumaş özellikli mobilyalardan uzak tutunuz. Evcil hayvanınız var ise, daha dayanıklı mobilya ve kumaşlar tercih ediniz.
Ürünlerin mobilya/ahşap kısımlarının su ile uzun süreli temas etmemesine dikkat ediniz, su ile temas edilen yüzeyleri mutlaka kurulayınız.
Ürünleri yüksek sıcaklık ve rutubete maruz bırakmayınız. Üzerine sıcak nesneler konmamasına dikkat ediniz. Ürünleri ısı kaynaklarından (katı yakıt sobası, elektrikli ısıtıcı gibi) en az b1 metre uzakta kullanınız.
Ürünler direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Bu sebeple, ürününüzü uzun süre kullanmayacaksanız üzerini bir bez ile tamamen örterek tozdan ve güneş ışığından koruyunuz.
Ürün üzerinde ütü yapmayınız, çaydanlık gibi sıcak tabanlı ev eşyalarını ürün üzerine koymayınız.
Ahşap kullanılan ürünlerde, ahşaplar arasında renk ve desen farkı olabilir. Tüm ahşaplara aynı işlem uygulandığı halde, ahşabın doğal özellikleri gereği farklı görünümler, ton farklılıkları vb. ortaya çıkabilir. Ağacın yaşı, damar yapısı, yetiştiği iklim gibi sebeplere dayanan bir durum, bir hata olarak algılanmamalıdır.
Ürünlerin üzerinde kesici, çizici, kırıcı vb. aletler bulundurmayınız, ürüne hasar verebileceğinden, ürün üzerinde bu tip aletlerle işlem yapmayınız.
Ürünlerin konum değiştirmesi söz konusu olduğu durumlarda, ürünün zemin ile teması tamamen kesildikten sonra taşıma yapınız. Üründe demonte parçalar varsa, taşıma işlemi, parçaların sökülmesinin ardından yapılmalıdır. Ürünün kapak, çekmece gibi hareketli parçalarını yukarıya gelecek şekilde taşıyınız.
Özellikle ahşap malzemeden yapılmış ayaklı ürünlerin üzerine konulduğu halı, kilim, parke gibi zemin döşemelerini temizleyeceğiniz zaman ürünü kaldırınız veya tamamen kurumadan ürününüzü üzerine koymayınız. Çünkü kullanılan kimyasal içerikli temizlik malzemeleri, ahşap boyasına zarar verebilir ve yer döşemenize boya çıkabilir.
Kapaklı ürünlerde zamanla meydana gelebilecek kapak sarkmalarında menteşeleri gevşetip kapakları yerine oturttuktan sonra tekrar sıkınız.
Ürünlerin üzerinde nesneleri hareket ettirirken, nesnelerin ürün ile temasını keserek işlem yapınız.
Tekerlekli mobilyaların tekerlek frenlerinin kapalı olup olmadığını kontrol ediniz. Şifonyer veya komodin gibi birçok çekmece kapaktan oluşan ürünlerin devrilmesini önlemek için kapak ve çekmeceleri aynı anda açmayınız.
 
 

Küçük evlerde büyük tasarımlar!

Kentsel dönüşüm nedeniyle küçülen metrekarelerde mobilya tasarımı insan ihtiyaçlarına göre yeniden şekillenmeye ve beraberinde trendleri de değiştirmeye başladı. Beklentileri ve ihtiyaçların değişmesi, mobilya başta olmak üzere ev dekorasyonunda farklı çözüm alternatifleri aramaya yönlendirdi.

DETAY

Kumaşlar İçin Temizlik İpuçları!

Ürününüzü kesinlikle lekeli bir şekilde bırakmayınız. Hemen hemen bütün lekeler, yeni oluştuklarında, kurumalarına fırsat bırakılmadan silinirse çıkartılabilir.

DETAY

Mobilya Bakım Önerileri!

Ürünlerin üzerinde değişiklik yapmayınız, ilave aksesuarlar takmayınız. Mobilyalarınızın yüzey kalitesine zarar verebilecek etiket vb. yapışkan materyaller yapıştırmayınız.

DETAY

Home-Ofis Mekan Rehberi!

Mekanı sanat objeleri, resimler ve çeşitli fotoğraflar ile zenginleştirin. Burada dikkat edilmesi gereken nokta mekanın nefes almasını engellemeden, kendinize ait alanı sizi mutlu eden objelerle donatmak olacaktır.

DETAY